Velkommen til en flot og velholdt 2-værelses lejlighed på 77 m2 i Aalborg Midt/Vestby. Her får du store, lyse rum, to altaner og et moderne udtryk, der gør hverdagen enkel og behagelig – oplagt til både én person eller par, der ønsker bynær beliggenhed og god komfort.
Boligen byder velkommen i en entré med plads til overtøj, hvorfra du træder ind i et lyst spisekøkken. Køkkenet er et hvidt Svane-køkken med mørk bordplade og klassiske, lyse fliser over bordet, der tilsammen giver et stilrent og tidløst udtryk. Her er alt, hvad du behøver: stort køle-/fryseskab, indbygningsovn, keramisk kogeplade, udtræksemhætte samt opvaskemaskine.
Stuen er rummelig og indretningsvenlig med afhøvlede plankegulve og flere klassiske dannebrogsvinduer, som giver et dejligt lysindfald og kig til byens røde tage. Herfra er der udgang til den ene altan – et naturligt ekstra opholdsrum i de varme måneder, hvor du kan trække frisk luft og nyde byen fra oven.
Soveværelset er lyst og regulært med god plads til seng og opbevaring. Her er garderobeskabe med skydelåger, der udnytter kvadratmeterne optimalt, samt direkte udgang til boligens anden altan, så du har din egen stille krog under åben himmel.
Badeværelset er moderne og indbydende med klinker på gulv og fliser på vægge, gulvvarme, væghængt toilet og en glasafskærmet bruseniche. Vaskemøblet har en flot marmorvask og spejl med spots. Der er desuden mulighed for at installere en kombineret vaske-/tørremaskine, så vasketøjet kan klares hjemme.
Materialerne er lyse og gennemførte: afhøvlede trægulve i stue og soveværelse samt praktisk linoleum i entré og køkken.
Beliggenheden i Aalborg Midt/Vestby giver dig kort afstand til det meste. Du bor tæt på offentlig transport med både bus og nærbane, og i nærområdet finder du blandt andet bageri, fitness, skole og daginstitutioner samt idrætsfaciliteter.
Energimærkning: C
Bemærk, husdyr er ikke tilladt
En lys og hverdagsvenlig lejlighed med to altaner og byens liv lige udenfor døren. Lyder det som noget for dig? Kontakt os for en fremvisning.

Særdeles velholdt ejendom, som er opført i 1935. Der er i 1983 isat nye vinduer, og gårdsiden har i 2003 fået nye altaner. Der er foretaget gårdsanering, og ejendommen er medlem af et gårdlaug. I kælderen under nr. 22 er der installeret vaskemaskine.
Der er altaner på såvel gård- som gadeside. På 8 minutter kan du gå til gågadesystemet i Aalborg centrum. Der er mulighed for at leje p-plads i gården.
